w dniu 20.02.2024 r. zmianie uległ Regulamin uczestnictwa końcowych odbiorców w Projekcie pn. „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Ślesin” (do pobrania poniżej) w zakresie:
§4 ust. 1 pkt 7)
Było:
uzyskanie przez Mieszkańca zgody Konserwatora zabytków na wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla budynków zlokalizowanych na terenie objętym ochroną konserwatorską lub na budynku wpisanym do rejestru zabytków w terminie do 29.02 2024 roku, w przypadku braku takiej zgody w wymienionym terminie Mieszkaniec zostanie wykreślony z listy Uczestników Projektu,
Jest:
uzyskanie przez Mieszkańca zgody Konserwatora zabytków na wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla budynków zlokalizowanych na terenie objętym ochroną konserwatorską lub na budynku wpisanym do rejestru zabytków w terminie do 15.03.2024 roku, w przypadku braku takiej zgody w wymienionym terminie Mieszkaniec zostanie wykreślony z listy Uczestników Projektu,
§6 ust. 11
Było:
Analiza, o której mowa w § 7 będzie wykonywana dla osób listy rankingowej podstawowej.
Jest:
Analiza, o której mowa w § 7 będzie wykonywana dla osób listy rankingowej podstawowej z zastrzeżeniem ust. 11.
§6 ust. 11
Dodano ust. 11
Osoby z listy rezerwowej, których nieruchomość jest położona w strefie ochrony konserwatorskiej lub widokowej Gminy Ślesin i spełniają konieczność uzyskania uzgodnienia opisanego w § 4 ust. 1 pkt. 7, są zobowiązane wykonać analizę na własny koszt, przed informacją o ewentualnym wpisaniu na listę podstawową. W przypadku nie zakwalifikowania się do projektu (nie wpisania na listę podstawową) osoby te są świadome utraty kosztów realizacji analizy.
§7 ust. 7
Było:
Mieszkaniec zobowiązuje się do pokrycia wkładu własnego w kosztach kwalifikowanych Projektu na zasadach określonych w umowie. Wysokość wpłaty Mieszkańca z tytułu uczestnictwa w Projekcie odpowiadać ma równowartości do 30% ceny netto kosztów na wykonanie określonego rodzaju Instalacji plus VAT. Powyższe obejmuje w szczególności projektowanie, dostawę materiałów i urządzeń Instalacji, montaż i uruchomienie Instalacji, przeszkolenie Mieszkańca z obsługi Instalacji, przeglądy i konserwację Instalacji wymagane warunkami gwarancji producentów.
Jest:
Mieszkaniec zobowiązuje się do pokrycia wkładu własnego w kosztach kwalifikowanych Projektu na zasadach określonych w umowie. Wysokość wpłaty Mieszkańca z tytułu uczestnictwa w Projekcie wyniesie nie mniej niż 30% ceny brutto kosztów na wykonanie określonego rodzaju Instalacji z zastrzeżeniem § 9 ust. 1. Powyższe obejmuje w szczególności projektowanie, dostawę materiałów i urządzeń Instalacji, montaż i uruchomienie Instalacji, przeszkolenie Mieszkańca z obsługi Instalacji, przeglądy i konserwację Instalacji wymagane warunkami gwarancji producentów. W przypadku przekroczenia kwoty określonej w § 9 ust. 1 wysokość wpłaty Mieszkańca z tytułu uczestnictwa w Projekcie wyniesie nie mniej niż 30% ceny netto.
§9 ust. 3
Było:
Poziom dofinansowania projektu wynosi nie mniej niż 70% kosztów kwalifikowanych.
Jest:
Poziom dofinansowania projektu wynosi nie więcej niż 70% kosztów kwalifikowanych.
§10 ust. 5.
Dodano ust. 5:
W przypadku montażu pompy ciepła potencjalny odbiorca końcowy jest zobowiązany, przed zakończeniem projektu, zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła zasilane paliwem konwencjonalnym (warunek ten nie dotyczy pieców klasy 5 oraz pieców gazowych i olejowych).
Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin
/-/ Mariusz Zaborowski